NEZAPOMENEME

 

 

 

 

 

 

 

DUHOVÝ MOST

Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí.
     Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, jíst ty nejlepší kousky jídla, k odpočinku ho čeká měkký pelíšek. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové.
      Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý, ten kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života. Jsou zpět takoví, jaké si je pamatujeme. Jsou šťastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich páníček, přítel největší. Všichni si spolu hrají, až jednou přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje.
     Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.

 

Tito naši pejskové již překročili pověstný duhový most, ale v našich srdcích
žijí stále s námi. Všechny jsme vás moc milovali.

             

              

               

                 

 

                                         

    Copyright (c) 2016-2021 RoseNight.cz